"שר המשקים" סוף שבוע של גבינות ויין

סוף שבוע חווייתי רווי אלכוהול משובח וגבינות מעשה ידי כשפים של מחלבות האזור.
כבר בכניסה זוכים בטעימות הכרות.
ארוחות הערב מלוות ביינות משובחים הנמזגים ללא קץ. 
שלל הרצאות מאלפות על גבינה ויין.
טיול יקבים ומחלבות מודרך ליקבי ומחלבות הבוטיק שבאזור.
שלל טעימות.
ובערב…

ביום חמישי ערב של בלוז כנעני.
חגיגה של מוסיקת בפאב הבאר. בלוז וג'אז משובחת המוגשת לכם באהבה רבה עם אלכוהול איכותי ושלל בירות מהעולם. שתי קצוות הקשת מצד אחד מקור מוסיקת הנשמה ניו אורלינס ומצד שני מוסיקה מקומית. חיבור קסום ואנושי.

וביום שישי
אהבה בת 20. שנסונים צרפתיים לצד ברנדי משובח. מסע ייחודי ומסקרן אל תוך עולם השנסונים הצרפתיים. המעביר בהומור ובאהבה את מיטב השירים האהובים: אהבה בת 20, את חירותי, עלי שלכת, אל תלכי מכאן ועוד רבים וטובים אחרים של מיטב זמרי השנסון: ז'אק ברל, אדית פיאף, שרל אזנבור, ז'ורז' ברסאנס, ז'ורז' מוסטקי, סרז' גינסבורג, איב מונטאן ועוד.

לפרטים

סוף שבוע של שירה עברית

ניגונים…. ניגונים….
מחווה לגדולי הזמר העברי דוד זהבי, סשה ארגוב, יאיר רוזנבלום ועוד רבים וטובים אחרים.
מוגש באהבה עם מיטב השירים השירים שהפכו נכסי צאן ברזל במוסיקה הישראלית. אני ואתה, הכניסיני תחת כנפך, אדבר איתך, שיר של יום חולין, זה קורה, עד סוף הקיץ ועוד רבים וטובים.
ערב שכולו נוסטלגיה יפה.

סשה ארגוב
סשה (אלכסנדר) ארגוב שמעולם לא למד מוסיקה בצורה מסודרת, אך החל לנגן על פסנתר כילד.
מעולם לא עסק במוזיקה לפרנסתו, אך עבד במוזיקה כל חייו.
הוא שימש כמלווה מוזיקלי, אך תמיד ליווה רק זמרים ששרו יצירות שלו. ארגוב הלחין כ-1200 שירים שהפכו לנכסי צאן ברזל בזמר העברי.
"החופש תם", "הרעות", "שנים עשר טון”, "הוא לא ידע את שמה", "דינה ברזילי", "אהובתי שלי לבנת צוואר", "בלדה על נערי שגדל".
השירים הולחנו עבור גדולי משוררי הזמר העברי.
הלחנים מורכבים וייחודיים כאחד מבליטים את ייחודיות השפה שבה נכתבו השירים.
משיכת קולמוס התווים שנועדה לתבל בעדינות אין קץ את המילים.

דוד זהבי
דוד זהבי, בן למשפחה קשת יום נולד ביפו.לימים כתב כי "הצלילים הראשונים שספגתי בילדותי היו מזיגה של צלילי הזמירות של שבת ויום טוב מפי אבא מחד – וצלילי המזרח שבקעו מבתי הקפה הערביים שבקרבת ביתנו מאידך."‏
ממייסדי קיבוץ נען בו התגורר עד יום מותו. זהבי הפך להיות מהוויית הפסקול של "ארץ ישראל הישנה והטובה". זהבי העניק צלילים לאדמה, לשדה, לצומח, לטבע והאדם.
מלחניו הבולטים "יצאנו אט", "ניגונים", "אני נושא עימי", "עשר אצבעות לי יש" ועוד רבים אחרים.

יאיר רוזנבלום
יאיר רוזנבלום מחשובי היוצרים בזמר העברי וגדול מלחיני הלהקות הצבאיות. מגדולי מעצבי פניה של המוסיקה בלהקות הצבאיות. מלחין, מעבד, ומנהל מוסיקאלי.
משיריו הייתי נער, ישנן בנות, מה אברך, שיר לשלום, אנשי הדממה, שירו של צנחן, גבעת התחמושת, תמיד עולה המנגינה, היה לי חבר היה לי אח, קרנבל בנח"ל, בשמלה אדומה, הייתי נער, הללויה, יש לי אהוב בסיירת חרוב, מוכרחים להמשיך לנגן ועוד רבים אחרים.
בעת שהתגורר בקיבוץ בית השיטה, הלחין יאיר רוזנבלום את תפילת יום הכיפורים 'ונתנה תוקף' והפך להיות מושר בלחן זה בבתי כנסת רבים בארץ ובחו"ל.
עיבוד, שירה וניהול מוזיקאלי ביה"ס רימון.

לפרטים

צום מיצים

ד"ר גבריאל קאזנס, יהודי אמריקאי בן 70, רופא פסיכיאטר ומומחה לתזונה טבעית, מוסמך באיורוודה, הומאופתיה וייעוץ משפחתי עוסק במחקר כבר יותר מ־30 שנה ועומד בראש מרכז ועמותת עץ החיים, שמטרתה להנחיל את אותן היכולות לציבור הרחב באמצעות תזונה אופטימאלית שתביא לאריכות ימים במקביל להתפתחות רוחנית. צום מיצים מעניק הזדמנות לחוות קפיצת מדרגה של ממש באיכות החיים.
Reset לגוף, לראש ולנשמה.

ציטוט מעיתון "הארץ"
אנשים שעברו את הסדנה מדווחים על התעוררות רוחנית, על שינוי הרגלי האכילה והפסקת עישון ואולי, חשוב מכל, על שקט פנימי חדש. נרשמנו. "
המשורר  יענקל'ה רוטבליט " באתי מסקרנות, ונשארתי מאהבה" משתתף דרך קבע בסדנאות צום המיצים של ד"ר גבריאל קאזנס.

סדנת הדגל של עץ החיים, פרי של למעלה מ-26 שנות ניסיון עם אלפי משתתפים ברחבי העולם – צום המיצים הוא חופשה אולטימטיבית, המשלבת פעילות נופש, מוזיקה וטבע, התפתחות עצמית והזדמנות לחוות קפיצת מדרגה באיכות החיים.
הסדנה הגדולה מסוגה באירופה, מתקיימת פעמיים בשנה עם 80-100 משתתפים בצום. צום, בדרך כלל, נתפש כהימנעות מלאה מאוכל ומים, אולם, בהקשר רחב יותר  צום פירושו להימנע מגורמים רעילים למחשבה, לגוף ולנשמה.
דרך אחרת להבין זאת היא שצום הוא בעצם תהליך שחרור הרעלים הפיזיים, הרגשיים והמחשבתיים מהגוף, יותר מאשר צמצום או הפסקת האכילה.
מדובר באמצעי הריפוי העתיק ביותר הידוע לאדם, והוא משמש גם היום כאמצעי טיפולי למגוון של בעיות רפואיות.
אנו חיים בעולם מלא ברעלים. אנו נחשפים מדי יום ביומו לכימיקלים מסוכנים הנמצאים בכל מקום. רוב המאכלים שלנו מכילים חומרי הדברה, חומרים משמרים ותוספות המזיקות לגוף. מעבר לכך, גם המים והאוויר מסביבנו מזוהמים לרוב.
שימוש לא מבוקר בתרופות, וכן במוצרים כגון אלכוהול, ניקוטין, קפאין וסמים נוספים מביאים את הגוף למצב של הרעלה. הרגלים נוספים, בתחום הרגשי והפסיכולוגי, גם הם משפיעים עלינו לרעה. מעבר לכך, עולמנו הרווי בגירויים ובמשימות גם הוא מקשה עלינו. כל זה גורם לעומס יתר על גופנו – התוצאה הינה הצטברות רעלנים בגופנו, ירידה בתפקוד הגוף ומחלות שונות.

בחן את עצמך – האם יש לי רעלנים בגוף?
• האם אתה חש רמת אנרגיה נמוכה או עייפות?
• האם יכולת הריכוז שלך נמוכה ויש לך בעיות זיכרון?
• האם אתה מכור לאוכל?
• האם אתה סובל מדיכאון?
• האם יש לך בעיות במערכת העיכול?
• האם אתה סובל מכאבים גופניים שונים?
• האם אתה מכור לסוכר/קפאין/אלכוהול/סמים אחרים?
• האם אתה סובל ממחלות תכופות?
• האם אתה סובל ממשקל יתר?
• האם אתה מרגיש שאתה מזדקן בטרם עת?
אם ענית על אחת השאלות 'כן', הרי שזה סימן לכך שיש רעלנים בגופך.

צום מיצים מאפשר לגוף לחזור למצב של שיווי משקל, ובנוסף הוא  מהגביר את החיוניות של המערכות הגופניות והנפשיות השונות.
על ידי שחרור רעלים אנו לא רק נעשים בריאים יותר, אלא גם משחררים חסימות מהגוף ולכן מגבירים את התנועה הכוללת של אנרגיית חיים, שמחה וחיוניות.
התהליך הינו בן 9 ימים, וכולל צום של 7 ימים, יום של אוכל חי לפני הצום, ויום של הסתגלות למזון בריא עם סיום הצום.
אחת התכונות שמייחדת את תוכנית הצום של עץ החיים הינה העובדה שהיא מבוססת על מסגרת רוחנית.
בכל יום מוצעות אפשרויות רבות להרחיב את המסע לגילוי עצמי והרחבת המודעות.
במובן הזה, קיים הבדל משמעותי בין צום לצום רוחני – צום רוחני מתחיל עם כוונה רוחנית ומסתיים עם חוויה עמוקה יותר של עצמיותנו האמיתית.
המשתתפים בתוכנית מוצאים בכך היבט רב משמעות בתהליך הניקוי.

מה בתוכנית?‬
מוזיקה חיה, מדיטציה, ריפוי טבעי, מוזיקה חיה ושירה,טיולים בטבע, טרי-יוגה, טאי צ'י, ריקודים, מדיטציה, חניכות קונדליני, שיחות להתפתחות עצמית, הדרכה לאורח חיים שלם, פיקוח רפואי עם ד"ר קאזנס, ניקוי גוף ורעלים ייחודי, מיצים אורגנים, חוויה מעצימה.

לפרטים