הלגונה

הלגונה

מקורותיו של נחל דן בקבוצת מעיינות שופעים, למרגלות תל דן. בהמשך הנחל מתרחב ויוצר שטח רחב ידיים המתאים לרחצה. עומק המים משתנה, ונע בין כחצי מטר לשני מטר.
המים השקופים זורמים בינות לצמחייה ירוקה, ומאחוריהם נישא הר החרמון המרשים ביופיו. ניתן לחצות את הבריכה בשחייה נגד הזרם או ללכת במקומות מעבר רדודים, ולמצוא סלע נוח לישיבה במרכז הערוץ.
נקודת מוצא ויציאה השער האחורי בקיבוץ דפנה.

לפרטים
המחלק במטעי קיבוץ דפנה

המחלק במטעי קיבוץ דפנה

 בלב מטעי האבוקדו של קיבוץ דפנה, תימצאו פינת חמד מדהימה ושקטה שנקראת המחלק. מי הדן במקום עמוקים וזורמים להם במלא עוצמתם. מקור השם הנו על כי הסכר המחלק את המים לשניים. אפשר להיכנס להשתכשך במים באזורים הרדודים.
לאמיצים ביותר אפשר לרדת מתחת לגשר הברזל ולהחליק  על מעבר הבטון ולשחות במים העמוקים עד לגשרים.
http://www.dafnat.co.il

לפרטים
נחל סער ומפל סער

נחל סער ומפל סער

נחל סער זורם לאורך כ 11 ק”מ בין סלעי הבזלת של רמת הגולן לסלעי הגיר של החרמון ונשפך אל תוך נחל חרמון (הבניאס).
בחורף, לאחר הגשמים ובאביב לאחר הפשרת השלגים מימיו שוצפים. את מעיינותיו בראש הנחל שואבים את מימיו ולכן בקיץ הופך אפיקו ליבש.
תחילת מסלולינו בגשר הידידות המוביל מגדת הנחל לכפר קיניה. נרד מהגשר ונפנה מזרחה לאורך הגדה הדרומית של הנחל בשביל המסומן ירוק. לאחר כק”מ נגיע אל מפל מרשים שגובהו 25 מטר.
נחזור על עקבותינו אל גשר הידידות. מצפון לערוץ ממשיך השביל הירוק מערבה ואח”כ יורד וחוצה את האפיק.
בסמוך לנקודה זו נראה טחנות קמח עתיקות, בריכות ומפלים. הליכה קצרה תעלה אותנו אל כביש מס’ 989 המוביל למצודת נמרוד ונווה אטיב, ליד צומת מפל סער.
מעברו השני נמצא מפל סער, אחד המפלים המרשימים של רמת הגולן.

היכן: מכביש 99 לכיוון מסעדה פונים לכיוון כפר עין קניה ולאחר כקילומטר מגיעים ל”גשר הידידות”.
מה להביא: מים, נעליים נוחות, כובע. בגדים להחלפה.
עד כמה קשה: קל.
זמן: שלוש שעות.
אנחנו על המפה: https://www.google.co.il/maps/place

לפרטים

פסטיבל ימי ענף הזית בגליל

בכול נובמבר ברחבי הגליל והגולן מתקיים הפסטיבל הוותיק מזה 15 שנה. הפסטיבל מציע פעילויות רבות בנושא מסיק זיתים. האירוע המרכזי של הפסטיבל מתקיים מדי שנה בחוות חנניה, בשני סופי השבוע של הפסטיבל. בחווה מתקיימים מופעי מוסיקה סדנאות יצירה, שוק איכרים, מסיק וטיולים בכרמי הזיתים העתיקים של האזור. בימי הפסטיבל פותחים בתי בד רבים בגליל ובגולן את דלתותיהם לסיורי מבקרים ולהדרכות על הזיתים, על המסיק ועל השימושים השונים הנעשים בזית והמסעדות מייצרות תפריטים מיוחדים המבוססים על שמן הזית המקומי. למידע נוסף אודות הפסטיבל הקלק לקישור אתר רשות הרשות לפיתוח הגליל.
 www.galil.gov.il

לפרטים