בית וגם סיפור בבית לחם הגלילית

בית וגם סיפור בבית לחם הגלילית

קובי פליישמן – מורה דרך ושחקן ייקח אתכם לטיול בבית לחם הגלילית בעקבות ’סודותיהם של הטמפלרים’ – מסיפורי המקום, רכילות היסטורית, עבר מפואר ומסתורי. מסע בעקבות הטמפלרים הגרמנים, שהגיעו לארץ ישראל לפני כמאה שנה, במטרה להביא את המשיח שלא הגיע, יחד נשוטט במושבות הגליליות שהקימו בעמק יזרעאל.
נבקר בבית לחם הגלילית, וולדהיים (אלוני אבא), נטייל בחצרות, בין הבתים, ונכיר את הדמויות המרתקות שחיו פה כנוצרים מאמינים, אבל במהרה עזבו את הדת והתחברו למפלגה הנאצית – נפענח רצח, נקמה והרבה מיסתורין, סיפורים שעדיין מסתתרים מאחורי קירות הבתים
http://www.emek-tour.org.il/Tayran.asp?id=280&city=5

לפרטים
מוזיאון כנרת

מוזיאון כנרת

מוזיאון כנרת שוכן באחד הבניינים הראשונים שנבנו במושבה כנרת. כאן יכולים המבקרים להתוודע לתולדותיה של המושבה, באמצעות מוצגים היסטוריים שונים.
http://www.shimur.org/Kinneret/

לפרטים
מוזיאון השומר

מוזיאון השומר

מוזיאון השומר בכפר גלעדי. המוזיאון מספר את סיפור הקמתו של ארגון “השומר”, שהוקם במטרה להגן על היישוב היהודי בארץ ישראל.
תצוגות המולטימדיה שבמקום מספרות על התפקידים שמילאו מייסדיו הארגון לא רק בתחום הביטחון אלא גם בהקמת יישובים חדשים ובהתוויית דרך חיים חדשה.
http://www.kfar-giladi.org.il/cgi-webaxy/item?177

לפרטים
מוזיאון השוקולד של שולמן

מוזיאון השוקולד של שולמן

מוזיאון השוקולד של שולמן בקיבוץ דפנה ונראה כלקוח מעולם האגדות, מקום עם טעמים, ניחוחות ושוקולד משובח העשוי באהבה בעבודת יד. המוזיאון מספר את סיפור האגדה של שולמן, מציע סדנאות שוקולד ווחנות מפעל.
https://www.facebook.com/shulmansweet

לפרטים
אוצר הסת”ם

אוצר הסת”ם

סת”ם, ספרי תורה, תפילין, מזוזות, אומנות עתיקת יומין נחשפת במסע רב-חושי עוצר נשימה במרכז המבקרים “אוצר הסת”ם” שבעיר צפת.
סודות הא’-ב’ והכרה מקרוב של היבטים מרתקים במסורת היהודית בליווי אמצעי ההמחשה המשוכללים ביותר. “אוצר הסת”ם” מציע שפע של אטרקציות וחוויות ייחודיות.
http://www.hastam.co.il

לפרטים
מוזיאון בית אוסישקין

מוזיאון בית אוסישקין

מרכז גלילי לטבע בקיבוץ דן. בית אוסישקין הוקם בעקבות התוכנית לייבוש החולה, מחשש שייבוש הביצה יביא להיעלמות הנוף ועולם החי באזור.
במקום שמורים אוספים של בעלי חיים – פרפרים, חרקים, דגים, דו-חיים, זוחלים, עופות ויונקים, וכן תצוגות תלת ממדיות של סביבות חיים בגליל, בגולן ובחרמון. תערוכה המתמקדת בחיי האדם באזור בתקופת המקרא, המבוססת על ממצאי החפירות בתל דן.
http://museum.teva.org.il

לפרטים