מעיינות חמים – בגליל

אל המעיינות ומאגרי המים של הגליל העליון מצטרף עכשיו מקור נביעה ענק של מים חמים.
החקלאים מקווים שהמים שהתגלו יימצאו מתאימים להשקיה, ובינתיים המטיילים, נהנים מרחצה בטבע בטמפרטורה של 48 מעלות. ושבי הצפון הצליחו לשמור על המקום בסוד במשך חודשים, אבל עכשיו כבר מאות אנשים מכל הארץ גילו את הנביעה החמה בגליל העליון.
נשים וילדים, צעירים ומבוגרים – כולם מגיעים בחושך מוחלט לערוץ הירדן, ליד קיבוץ להבות הבשן, רק כדי  להיכנס למים שפורצים בטמפרטורה של 48 מעלות. לא כולם בטוחים למה זה קורה דווקא שם.
המים האלה בוקעים כמה קילומטרים משם, ליד קיבוץ שמיר. חקלאי הצפון חיפשו באדמה מקור נוסף ולהשקיית השדות, וכך גילו את המים בעומק של 1,500 מטר מתחת לאדמה.
עד שיסתיימו הבדיקות אם המים טובים מספיק לחקלאות, הם מוזרמים לירדן. “מצאנו קרוב ל-15 מיליון קוב בשנה.
אנחנו מדברים על הבטחת אספקת המים החקלאים לכל חקלאי אצבע הגליל ורמת הגולן. ולצד זה נהנים המטיילים”, אומר דובי אמיתי, יו”ר אגודת מים בגליל.
מהר מאוד החקלאים של הצפון גילו את הפוטנציאל התיירותי במים החמים האלה, וכבר חושבים להקים מרחצאות בזלת כאן – בעמק החולה, ועד שזה יקרה בעוד כמה שנים, הקפיצה למים היא לגמרי בחינם.
ההגעה: בכניסה לקיבוץ שמיר פונים שמאלה ונוסעים לאורך הגדר ההיקפית, עד לשער בפינה הצפון-מזרחית של הקיבוץ. יוצאים מהשער וממשיכים צפונה עם השביל המסומן באדום.
כשהדרך נהיית בלתי עבירה לרכב מחנים וממשיכים כמה דקות ברגל, עד שמבחינים בבריכה מצד שמאל.

קרדיט – עפרה לנקרי