שבתות חתן ובר-מצווה

מלון ארץ צאלים מזמין אתכם לחגוג את הרגעים המשפחתיים הכי מרגשים, באווירה כפרית מיוחדת בין מרחבים ירוקים , ארוחות טעימות עם תפריט מגוון, בית כנסת צמוד שהופכים כל אירוע לחוויה בלתי נשכחת.
לרשותכם חאן אירוח המאפשר לינה של משפחות וקבוצות גדולות (אפשרות לחציצה), חדרי אירוח פרטיים מקסימים, בית כנסת פרטי ותפריט אוכל כשר למהדרין המוגש בשפע רב ובתפריטים שנבנים עם המשפחה החוגגת.

* הארוחות מתקיימות באולם/מתחם פרטי למשפחה החוגגת בלבד.
* שמירה על הוראות משרד הבריאות ובהתאם להנחיות משרד הבריאות

 • אירוח על בסיס פנסיון מלא כולל היפוך ארוחות.
 • תוספת לילד (2-12) בחדר הורים.
 • תוספת לתינוק עד גיל ( 0-2).

*מינימום הזמנה בפועל – 20 חדרים.
**מספר החדרים מוגבל

מצפור המאגרים

מצפור המאגרים שוכן בצד דרך הבשור.
הדרך הקצרה למקום מסתעפת מכביש גבולות-צאלים (כביש 222), כ-2.5 ק"מ מצפון לצומת צאלים (בין סימני ק"מ 186–187). נוסעים כ-1.5 ק"מ, כאשר גדת מאגר הבשור הדרומי מלווה את הדרך מימין.
לאחר כ-1.5 ק"מ פונים ימינה, נוסעים עוד כחצי ק"מ ומגיעים לדרך הבשור.
היישר לפנים – גשר הצינורות. כ-300 מ' דרומה (ימינה) – רחבת החניה של מצפור המאגרים. האתרים משולטים. מצפור מאגרי הבשור – מאגר הבשור הדרומי זהו מאגר ענק, שנפחו 4 מיליון מ"ק. מנקודת התצפית אפשר להשקיף על המערך הכולל של מאגרי הבשור.
למטה, בצד הערוץ הגדול של נחל הבשור, נמצא המאגר המכונה מאגר רחובות תחתון. זהו מאגר צד שקולט את מי השיטפונות הזורמים בנחל בשור וממנו מזרימים את המים באמצעות משאבות וצינורות אל מאגר הבשור הדרומי ואל מאגר רחובות עליון, הנמצא מצפון לערוץ נחל הבשור ונראה היטב מהמצפור.
מי השיטפונות הם בונוס. מקור המים העיקרי שלהם הם מי קולחים מטוהרים מגוש דן זהו מקור מים בטוח, שמניב מים בכל יום מימות השנה.
הבשור, לעומת זאת, אינו יכול להבטיח דבר, אם כי בממוצע רב-שנתי מתרחשים בנחל כ-2.5 אירועי שיטפונות בשנה, המזרימים כ-8 מיליון מ"ק.
מי המאגרים, לאחר שעברו תהליכי סינון וחיטוי, מתאימים להשקיית כל הגידולים החקלאיים – ללא הגבלה.המאגרים שינו כליל את תמונת החקלאות בנגב המערבי.
במשך מאות שנים גידלו במישורי החול והלס העוטפים את נחל הבשור רק חקלאות בעל דלה. מאגרי הבשור שינו את התמונה והם מאפשרים את קיומה של חקלאות שלחין.
בזכות המאגרים מגדלים בחבל הבשור אלפי דונם הדרים ומטעים, תפוחי אדמה, גזר ומגוון רחב של ירקות ליצוא.
E ירוק, מטיילים עם קק"ל.
http://www.eyarok.org.il/trip.aspx?id=346

היכן: מצאלים אל כביש 222 ואל כביש 232 בואכה עין הבשור..
מה להביא: מים, נעליים נוחות.
עד כמה קשה: קל
זמן: שעה.
אנחנו על המפה: https://www.google.co.il/maps/place

עין עקב

מאת: ערן ודוד גל אור.
נחל עקב שנמצא מדרום-מזרח למדרשת שדה בוקר וחותך את השטח שמסביבו כסכין חד, הוא אחד מערוצי הנחלים המיוחדים בנגב: שני מעיינות נובעים בו, ובין מצוקי הגיר הלבנים שמסביבו גדלה צמחייה עשירה וירוקה.
אפשרות אחת היא לטייל במסלול חד כיווני שכולל את נחל עקב ומעלה דבשון.
מסלול מפגיש אותנו עם תצפיות בלתי רגילות על האזור, ועם בריכה עגולה ועמוקה שהרחצה בה היא חוויה נהדרת. חובבי טיולים בארץי מצאו כאן מסלול בדרגת קושי בינונית, אפשרי להליכה, רכיבה על אופניים או הגעה ברכב שטח ברמת עבירות קלה.
הבריכה היא בריכת עין עקב תחתון.
עין עקב הוא אחד המעיינות היחידים בנגב הנובע בעוצמה רבה בכל ימות השנה. המעיין נובע מקיר מפל בגובה של כ-10 מטר, וממלא בריכה עגולה, גדולה ועמוקה מאוד.
תענוג להיכנס אל מי הבריכה לשחות לאורכה ולרוחבה, ולהתרענן מזרזיפי המים המטפטפים מהצמחייה שעל קיר המפל.
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4163525,00.html

היכן: מצאלים ימינה אל כביש 40 לכיוון שדה בוקר עד השילוט עין עבדת.
מה להביא: מים, נעליים נוחות. בגדים להחלפה
עד כמה קשה: בינוי – מטיבי לכת.
זמן: יום שלם.
אנחנו על המפה: https://www.google.co.il/maps/place

עין עבדת

עין עבדת מאת אושרה גבאי מים בקיץ במדבר. האומנם? אתם מוזמנים לטיול מפנק בעין עבדת שבגן הלאומי.
קניון עין עבדת הוא קניון טבעי, חתור בסלע גיר לבן שבו "משובצות" עדשות צור שחורות וחומות והוא מתהדר בקירות גבוהים וזקופים ובהם דרגשי סלע ומערות.
הבדלי הגובה שבין רמת עבדת לבין בקעת צין יצרו מצוק אדיר שנקרא "מצוק הצינים".
ההבדלים במפלסי הנחלים שזרמו על פני רמת עבדת, לבין נחל צין יצרו מפלים גבוהים ומרשימים בנקודות המפגש. המסלול יארך כשלוש שעות.
בחודשי הקיץ מומלץ מאד לבקר באתר בשעות הבוקר, מיד עם פתיחתו בשעה 8:00. בשעות אלו עדיין קריר ומוצל בין קירות הקניון העצומים, וזהו הזמן הטוב ביותר לפגוש בדיירי המקום, היעלים הנהדרים, בשוטטות הבוקר שלהם.
יוצאים לדרך: מפל עין עבדת: כאשר תגיעו להסתעפות שבילים, סמוך לקיר אבן נמוך התוחם בריכה רדודה, כדאי לחצות את הקניון בהליכה על קיר האבן ולהגיע אל המצוק שמעברו השני. מכאן כבר אפשר לראות את המפל היפה של עין עבדת.
זרם דק ויציב של מים זכים זורם בו ומשני צדדיו צומחים שרכים וטחבים ירוקים וצמחיית מפלים אופיינית. בתחתית המפל בריכה גדולה מחזיקה מים בכל ימות השנה, ומשמשת בעיקר את בעלי החיים של האזור, ולכן גם אסור לשחות במעיין.
חורשת הצפצפות: נחזור אל הסתעפות השבילים ונטפס בגרם מדרגות חצובות בסלע הגיר, שיובילו אותנו אל ראש המפל.
מכאן נצפה אל הדרך ממנה באנו, ונמשיך הלאה במסלול עד לחורשת הצפצפות. אלה הן צפצפות פרת, המצויות באזורים צפוניים יותר. צפצפות אלה הן הדרומיות ביותר בעולם.
בריכות עין מעריף: הבריכות שבקרבת הצפצפות הן בריכות עין מעריף, הנביעה האחרונה שבקניון עין עבדת, היוצרת בריכות גדולות וסביבן צמחייה עבותה.
כאן המקום לחפש אחרי היעלים המדלגים בקלילות מפתיעה במצוקים. בית הגידול הטבעי של היעלים הוא המצוקים ומכיוון שהיעלים חייבים לשתות מים, לפחות אחת ליום-יומיים, קניון עין עבדת הוא מקום מחייה מושלם עבורם.
http://www.mako.co.il/travel-israel/tracks-trips/negev

היכן: מצאלים ימינה אל כביש 40 לכיוון שדה בוקר עד השילוט עבדת.
מה להביא: מים, נעליים נוחות.
עד כמה קשה: קל.
זמן: שלוש שעות.
אנחנו על המפה: https://www.google.co.il/maps/place

גשר החבלים בבשור

שר החבלים יחיד מסוגו בישראל הותקן על-ידי קק"ל בין שתי גדותיו של נחל בשור, מעל המצוק המחזיק מים במשך כל ימות השנה.  אורך הגשר כ – 80 מטר והוא מאפשר חציית הנחל וטיול רגלי בגדה השנייה, אל חווה חקלאית קדומה ואל האנדרטאות לזכרם של שני נערים בני משאבי שדה שנהרגו כאן בתאונת טרקטורון.
מתחת לגשר החבלים בריכת מים טבעית המלאה כל השנה. מסביב לנביעת המים סבך של קנים, צבים רכים ואגמיות.

היכן: מצאלים שמאלה אל כביש 222, אל כביש 234 אל 241 לגן לאומי אשכול.
מה להביא: מים, נעליים נוחות.
עד כמה קשה: קל.
זמן: שעה.
אנחנו על המפה: https://www.google.co.il/maps/place

גשר הצינורות בבשור

גשר הצינורות ממוקם סמוך לגשר התלוי הארוך בארץ, המוכר והאהוב, שמושך אליו מדי שנה עשרות אלפי מטיילים בכל עונות השנה ובייחוד בעת שיטפונות, כאשר נחשולים אדירים של מים זורמים בנחל ומספקים מחזה מרהיב.
בין שני הגשרים אפשר לטייל במסלול מעגלי לאורך ערוץ נחל הבשור, ברגל או באופניים.
המרחק בין שני הגשרים הוא כ-4 ק"מ והמסלול המעגלי נמשך לאורך כ-7 ק"מ. איך מגיעים? רושמים ב  WAZE – גשר הצינורות על נחל הבשור.
(נסיעה על כביש 222 העובר מצומת גבולות לכוון דרום ,חולפים על פני קבוץ גבולות ולאחר כשלושה קילומטר פונים שמאלה לדרך נוף נחל הבשור הכוללת את שני מצפורי המאגרים). 

היכן: מצאלים שמאלה אל כביש 222, אל כביש 234 אל 241 לגן לאומי אשכול.
מה להביא: מים, נעליים נוחות.
עד כמה קשה: קל.
זמן: שעה.
אנחנו על המפה: https://www.google.co.il/maps/place/

מעיינות הבשור- פארק הבשור

מעיינות הבשור: על גדות נחל הבשור-  מהגדולים שבנחלי ארצנו, משתרע פארק אשכול.
כל עונה "צובעת" את הפארק והסובב אותו בגוונים שונים ובחודשים פברואר-מרץ נצבע האזור כולו ב"אודם הכלנית".
המים – מקור החיים לנחל – עוררו "מחלוקות ומדנים" כבר מתקופת המקרא. במקום נתגלתה באקראי רצפת פסיפס מרהיבה שפארה את הכנסייה שנבנתה במאה השישית (ביזנטית), פסיפס מזכיר מוטיבים שנמצאו במספר בתי כנסת קדומים באזור.
במקום בו שכנה הכנסייה נמצא כיום המצפור ממנו תצפית יפה אל מרחבי הפארק.
מי המעיינות הממלאים את האגם המלאכותי ושני התלים המתנשאים מעל האופק בדרום – תל שרוחן – המזוהה עם אחת מהערים שבנחלת שבט שמעון ומימין לאגם – תל הבשור. מעיינות הבשור הם מקור המים משמשים להשקיה ולרווחת הנופשים בפארק.
המעיינות נובעים במספר מוקדים והם נאגמים לשורת ברכות מלאכותיות בלב הפארק ולברכות שכשוך. להנאת המטיילים הוצבו מתקני שעשוע לילדים. בפארק שפע מרחבים, מדשאות ופינות צל לרוב. הפארק נושק למגוון מסלולים ברגל, ברכב ובאופניים. בפארק שבילי אופניים מסומנים.
הכניסה בתשלום. הקלק לקישור לאתר התיירות שדות שקמה בשור.
http://www.habsor.co.il

היכן: מצאלים שמאלה אל כביש 222, אל כביש 234 אל 241 לגן לאומי אשכול.
מה להביא: מים, נעליים נוחות.
עד כמה קשה: קל.
זמן: שלוש שעות.
אנחנו על המפה: https://www.google.co.il/maps/place

ארץ הבתרונות האדומה – בארי

עונה מומלצת : חורף – אביב 
תאור המסלול : ניסע על כביש 232 ונפנה לכיוון קיבוץ בארי , כ 100 מ' מהצומת נפגוש מימין דרך עפר הפונה מערבה, אל שמורת הבתרונות בארי.
גבעות כורכר המכוסות במגוון של כמאה מינים של צמחים. יש כאן צמחי מדבר מובהקים כמו הרותם, הלוטם. בחורף מתכסות הגבעות בכלניות, סחלבים, בעיריות ועוד.
קצת קשה לפגוש ביום את בעלי החיים המסתובבים פה בחופשיות, אבל עקבות של צבאים, צבועים, שועלים ועוד אפשר, גם אפשר לאתר. לאחר טיול מומלץ להצטייד בחנות לה מדווש בגבינות איכותיות ממחלבת הבוטיק המקומית "מחלבת בארי".
ניתן לשכור אופניים לטיול.
הליכה קצרה, או נסיעה ברכב בהמשך הדרך תוביל אותנו אל "נחאביר" – בית הביטחון של קיבוץ בארי. קרוב אליו מגדל המים הבולט מאוד מעל סביבתו.
נמשיך בדרכנו מערבה עד לצומת T , כאן ניפגש עם כביש הבטון המנדטורי. מימין לדרך נבחין במספר בורות, אלו הן מכרות הגופרית, אשר נחפרו לצורך כריית גופרית.
לאורך הדרך ניתן גם להבחין בגבעות הכורכר שבהן מרבצי גופרית עד היום. נמשיך בכביש הבטון עד לשלט שיפנה אותנו ימינה אל מפעל הגופרית. נמשיך על כביש הבטון לכיוון דרום ונרד אל דרך עפר המקיפה מתחמי התחמושת ששימשו את הבריטים בימי מלחמת העולם השנייה. הבריטים הקימו כאן מאגר תחמושת גדול. המתקנים ריקים עכשיו ואתם יכולים לבקר בהם .
נמשיך בדרכנו ונעבור על פני מגדל תצפית של שומר הקק"ל המתצפת כנגד שרפות , נפנה שמאלה ונמשיך בנסיעה , לאורך הכביש פזורות עבודות אומנות של אומני האזור.
בצומת נפנה ימינה ונחזור אל שער הכניסה לקיבוץ.הקלק לקישור לאתר התיירות שדות שקמה בשור.
http://www.habsor.co.il

היכן: מצאלים שמאלה אל כביש 222, אל כביש 232 בואכה קיבוץ בארי.
מה להביא: מים, נעליים נוחות.
עד כמה קשה: קל.
זמן: שלוש שעות.
אנחנו על המפה: https://maps.google.com/maps

דרום אדום

בכול חודש פברואר מזה עשר שנים, בצפון הנגב באתרי שקמה – בשור חוגגים את חג הכלניות. פעילויות. טיולים. מופעים. אוכל טוב. והמון פריחות של חורף.
סופי שבוע של תרבות, אהבה לטבע, משפחות וספורט.
השנה הופיעו הפרויקט של עידן רייכל – במופע "רבע לשש". דנה ברגר.
רד בנד – מארחים את מארינה מקסימליאן בלומין וקרולינה במופע מיוחד. נתן גושן, גבע אלון, אברהם טל, התקווה 6, שי צברי, סבבה והקול, שלמה יידוב.
סיורים חקלאיים.
צעדת הכלניות. פעילויות ספורט. פיות וגיבורים בין הפרחים" – לאורך כל סופי השבוע יחכו למבקרים במוקדי הפריחה ,דמויות אהובות להפעלה בטבע וינעימו את זמנם. בין הדמויות נפגוש את פיית הפרחים, פיטר פן, סופר טבע ועוד…חוויה לילדים מעולם אחר/ אוכל מקומי משובח. שוקי איכרים. מופעים רומנטיים מיוחדים לערב יום האהבה הבינלאומי.
http://daromadom.habsor.co.il

Weekend of stories, characters and myths

Sarah Angel
Angel or devil? She was charged with double murder, she was suspected as Leader of Gang crime, she was the wife of Shemaiah Angel.
Sarah Angel in a charming personal story, funny and painful to tears. Sarah became a writer and wrote five best-selling and talking about lectures
And recently published sixth book "Crazy Moon".

Guy Peleg
The legal correspondent of Channel 2 . Guy for years accompanied the struggle
In the largest crime organizations in Israel. Guy has direct contact with the heads of criminal organizations. Over the years faction met and interviewed senior criminals, some of whom were killed after the interviews (Yahya Hariri, Felix Abutbul, Alex Dobitzki). Guy exposes us to the best stories and the dark sides of the crime and the police work.
Peleg combines lectures fascinating chapters written work area of criminal, legends, famous crime, daring assassinations, robberies stunning, sophisticated investigative exercises, intense smells and more ..

A weekend of stories

Dvir Suramello
The grandson of the great Suramello, the Jerusalemite greatest storyteller. His stories are interwoven in the being and alleys of Jerusalem. Seasoned with wit and humor endless charm that only real Jerusalemites have it. A fascinating show that intertwine the Nachlaot neighborhood, Jerusalem stories from past and present, Tish stories, Jerusalem liturgical saturated with soulful atmosphere.
A weekend of Israeli singing

Juice fasting
Dr. Gabriel Cousens MD , and American Jewish man, 70 years old, a psychiatrist and natural nutrition expert, qualified in Ayurveda. Homeopathy and Family Counseling, engages in research for more than 30 years and the heads of the Foundation Center of The Tree of Life, that its purpose is to instill the same capabilities to the general public through optimal nutrition that will bring longevity parallel to spiritual development. Juice fasting gives an opportunity to experience a real step up in life quality. A reset for body, mind and soul.
The Barret workshop of The Tree of Life, a product of more than 26 years of experience with thousands of participants worldwide- juice fasting is the ultimate vacation that combines leisure activities, music and nature, self-development opportunity to experience a leap forward in quality of life. The great workshop of its kind in Europe, is held twice a year with 80-100 participants in fasting. Fasting is usually perceives as a total avoiding of food and water, however, in a broader sense, fasting means to avoid from toxic agents for the mind, body and spirit. Another way to understand it is that a fast is actually a process to release the physical, mental and emotional toxics from the body, more than a reduction or cessation of eating. It is about the most ancient mean for healing that is known to men, and it is used a therapeutic mean for a variety of medical conditions. We live in a world full with toxics. We expose every day to dangerous chemicals everywhere. Most of our food contain pesticides preservatives and additives harmful to the body. Moreover, the water and the air around us are mostly polluted as well. An uncontrolled use of medicines, and products such as alcohol, nicotine, caffeine and other drugs bring the body into a state of intoxication. Other habits, in the emotional and psychological aspect, also has a negative effect on us. In addition, our saturated world of stimuli and tasks is too difficult for us. All this causes overload on our body – the result is an accumulation of toxins in our bodies, a decline in our bodily function and diseases. Juice fasting allows the body to return to a state of equilibrium, plus, it increases vitality of the different physical and mental systems. By releasing toxins we are not only become healthier, but also release blocks from our body thus increase the overall movement of energy, happiness and vitality. The process is for nine days, and includes a fast of 7 days, a day of uncooked food before fasting, and a day for adapting to healthy food by the end of the fast. One of the qualities that is special to the fasting program of The Tree of Life is the fact it is based on a spiritual frame. Everyday many possibilities are suggested to expand the journey of self-discovery and broadening awareness. In this aspect, there is a significant difference between fasting and a spiritual fasting – a spiritual fasting begins with spiritual intent and ends with a deeper experience of our real selves. Participants find that a significant aspect of the cleansing process.

What is in the program?
Live music and singing, meditation, natural healing, nature trips, tri-yoga, tai-chi, dancing, Kundalini apprenticeships, conversations for self-development, guidance for a complete lifestyle, medical supervision with Dr. Kasnes, unique body cleansing from toxins, organic juices, empowering experience.

Boutique sky

A couple’s hosting suite with a contemporary and unique design. The suite allows a sense of comfort and indulgence.
The suite contains a double bed, seating accommodation, an LCD TV, a decorative shower, a fully equipped kitchenette for light meals mini refrigerator and a coffee set.
There are ever-green lawns and flowers. Hammocks for completing the atmosphere as well as Barbecue areas.

החדרים

51 חדרים מעוצבים על פי תפיסת העיצוב הייחודית למלון כולו, תוך שמירה על נוחות המתארחים. החדרים נועדו לאירוח של זוג עם שני ילדים.
בכול חדר מיטה זוגית, ספה נפתחת, טלוויזיית LCD, מקלחת מעוצבת, מיני מקרר, ערכת קפה.
במתחם מדשאות מוריקות ופרחים.
ערסלים להשלמת האווירה פינות בר בי קיו.

* הרכב זוג +2 (מתחת לגיל 12)

כנסים ואירועים במלון ארץ צאלים

במלון ארץ צאלים תוכלו לערוך אירועים, כנסים, השתלמויות וימי כיף באווירה כפרית / קיבוצית ייחודית בה לצד השקט והשלווה שזורים בחופת שמים ענקית, מרבדי אדמה שורשית מדשאות מטופחות וגינות פרחים וצמחי תבלין המפיצים ריחות משגעים.

כנסים והשתלמויות

אולם ארץ האולם מצויד באינטרנט אלחוטי ואבזור טכני ומותאמים לעריכת סמינרים, סדנאות, ימי עיון, ישיבות, קבלות פנים ואירועים משפחתיים.
באירוע קוקטייל – עד 90 איש.
בסידור תיאטרון – עד 60 איש.
סביב שולחנות עגולים – עד 50 איש.

לרשותכם 2 חדרי ישיבות נוספים לאירוח 10, 100 איש במרחק הליכה קצר.

אירועים

מלון ארץ צאלים מציע לאורחיו אירועים תחת כיפת השמים אל מול הבריכה היפהפייה או במסעדת המלון באווירה כפרית ייחודית, במגוון סגנונות ולכמות משתנה של משתתפים.
אירוע בשילוב לינה המאפשר למשתתפים המגיעים מרחוק נסיעה בטוחה למחרת היום לביתם.
האירוע טובל בשקט ובשלווה פסטורלית, סעודת מלכים והכול בהתאם לחזון האישי שלכם ולתפיסת עולמכם.

 • חתונות.
 • בר / בת מצווה.
 • אירועי השקת מוצר לגופים וחברות.
 • מסיבות.

מחלקת האירועים של המלון, תשמח לסייע, לעזור, לגבש וליצוק תוכן, קונספט, עיצוב ותוכנית אומנותית לאירוע ייחודי.
אירוע תחת "אלפי כוכבים" או במסעדת המלון. ההחלטה רק שלכם.
ניתן ליצוק קונספט לכל אירוע בסגנון כפרי, נוסטלגי, קלאסי. הקונספט מתבטא בעיצוב השולחנות, כלי ההגשה, התפריט, התוכנית האומנותית וכדומה.
התפריט מוגש על גבי מזנונים כך שכול אורח יוכל לבחור את המזון הערב לעינו וחיכו.
בהתקיים חתונה במתחם, סוויטת "שמים בוטיק" עומדת לרשות החתן והכלה עם שלל תשורות מפנקות מערב החתונה ועד למחרת היום וללא עלות.
ניתן להשכיר המתחם כולו לאירוע אשר יופק על ידי צד שלישי.

ימי כיף

מלון ארץ צאלים מציע ימי כיף ייחודיים לקבוצות החל מ 20 משתתפים. לרשותכם האפשרויות הבאות:

 • רחצה בבריכה.
 • ארוחת צהרים במגוון תפריטים.
 • טיפולי ספא.
 • פעילות תוכן.

לקבלת מחירים מיוחדים לחברות ולעסקים, צרו קשר בטלפון או באמצעות האתר.

דרור במדבר

כמו בארצות רבות – עכשיו גם בישראל. גלישת חולות בדיונות המרהיבות של הנגב.
חוויה אדירה ואטרקציה ייחודית לדרור במדבר. בחולות כל אחד יכול להיות גולש. אין
צורך בניסיון קודם והחוויה מתאימה לכל אחד, החל מגיל שנתיים. קיימות מגלשות
מיוחדות לילדים קטנים, לגלישה משותפת עם ההורים.
http://www.drorbamidbar.co.il

חוות אל היען

בית עץ ייחודי, המשקיף אל עבר עמק בשור, בין רכסי הבתרונות, מציע לכם לטעום איכות, עושר וטריות, עטופים באווירת החווה ועוצמת הטבע.
בין המוצרים: ביצי חופש, ריבות ושמן זית אותם אנו מגדלים ומפיקים בעצמנו, בירה ממבשלה פרטית, גבינות מקומיות ועוד..
http://www.el-hayaen.co.il

אגאתא

מסעדת שף בשרית כשרה בכניסה למושב יכיני שבצפון הנגב (סמוך לשדרות ולמכללת ספיר).
בתפריט המסעדה תוכלו למצוא מנות מגוונות המושפעות מהמטבחים הבין לאומיים לצד מנות ביתיות ומסורתיות.
http://www.2eat.co.il/restaurant.aspx?restid=21541

הבאר

בקיבוץ צאלים. פאב בסגנון המערב הפרוע, בנוי כולו מעץ, בר משקאות מגוון, נשנושים,  שולחן ביליארד מקצועי, מוזיקה איכותית, הופעות חיות של אמנים מאלו שבתחילת דרכם ועד לגדולים ביותר. נגני גאז' מרחבי העולם, להקות רוק, בלוז, רגאיי,הופעות של הגדולים ביותר במוזיקה הישראלית ועוד.

גרין פאב

גרין פאב נמצא בקיבוץ ניר עם בנגב הצפוני, פעיל כבר 10 שנים באווירה ירוקה ביתית ומיוחדת מציע מקום תרבותי, בר משקאות עשיר, מטבח מפנק, מוזיקה טובה ואלטרנטיבית הופעות הפקות ועוד.
http://www.greenpub.co.il

שף רודד חוויה קולינארית באדום- מושב שרשרת

סדנאות בישול באווירה כפרית, היוצרות פיוז'ן של טעמים – שילוב בין המאכלים של פעם לטרנדים של המטבח העכשווי ובליווי יין בוטיק מהיקב הפרטי של השף.
הכנת מנות גורמה טעימות, בריאות ומפנקות במיוחד עבורכם, בביתכם או בטבע.
http://chefroded.com

פינת החי בגברעם

פינת ליטוף, יצירה ופעילות חווייתית לכל המשפחה. פינת ליטוף ובה ארנבונים, שרקנים וצבים, פינת יצירה בצל עץ התות הגדול, הכנת פיתות על סאד'ג, וכוס קפה
http://www.pninatgvaram.co.il

נגב זו

גן החיות הגדול בנגב, המשתרע על כ 50 דונם. בגן מוצרים מאות סוגים של עופות, יונקים וזוחלים.
http://www.negevzoo.co.il

חאן חי נגב

כפר אקולוגי בקיבוץ רביבים המציע אירוח מדבר. במתחם גן זואולוגי גדול, פינות ליטוף והאכלה, סדנאות אקולוגיות.
http://www.chai-negev.net

חוות נעמא

חוות נעמא, התיישבות בודדים, המשתרעת על פני שטחי מרעה נרחבים, בה גדלים עדרי צאן, לצד גידולי פלחה וזיתים.
למכירה גבינות צאן משובחות ,דבש ושמן זית.
http://naama-farm.co.il

אדאמאמא

מרכז פעילות אקולוגית במושב ניר משה. הפעילות כוללת אקולוגיה מעשית, מחזור מים, בנייה באדמה, גינון אקולוגי, יצירה מחומרים טבעיים.
http://www.adamama.org

בחצר של אורה

בכפר מימון סיור חקלאי בתוך בוסתן 80 המינים. ניתן להזמין ארוחה מקורית ממטבחה של אורה ולרכוש ליקרים וקונפיטורות תוצרת בית מושב כפר מימון.
http://www.ora.lanegev.co.il/index1.htm

שמן השדה

שמן השדה" מיוצר במשק שדה במושב עין הבשור בנגב המערבי המכונה "האסם של ישראל' שכן רובו ככולו משמש לחקלאות בענפים שונים. הזיתים שלנו הם מזן ברנע.
השמן מיוצר בבית הבד ונמכר למתנות באריזות שי מיוחדות.
http://www.sadetours.co.il/p/blog-page_27.html

מחלבת בארי

מחלבת בארי מייצרת גבינות בוטיק בעבודת יד ובעלת ותק של 15 שנים בייצור גבינות.
המחלבה ממוקמת בלב שמורת הטבע והפריחה, והגבינות מיוצרות באופן ידני ובתהליכים מסורתיים וטבעיים, תוך שימת דגש על אפיון האזור ומיצוי התכונות והטעמים הייחודיים.
המחלבה זכתה בשלוש מדליות הצטיינות בתחרות "גבינה 2009"
http://www.beeridairy.co.il/index1.html

מחלבת צאלה

בחווה מגדלים כבשים ,תפו"א חיטה ושעורה .
במקום פועלת "מחלבת משק צאן בנגב" המייצרת גבינות מחלב כבשים. מציעים למבקרים סיור בדיר החלב ובמכון החליבה וטעימת גבינות.
ניתן לקנות במקום גבינות רכות מסוג צפתית, לבנה, פרומאז, ויוגורט, גבינות חצי קשות מסוג קממבר פטה, איטליקו, רוקפור וגאודה, וגבינה קשה מסוג תום. הנחה לאורחי המלון.
http://www.tzeela.co.il/index1.htm

בית הדבש ביד מרדכי

חוויה מתוקה – סיור בטרקטור ועגלה, ביקור בבית הדבש והדבורה שם ניתן לצפות בפתיחת כוורת אמיתית ולטעום דבש טרי, יצירת נר מדונג, ביקור באתר קרב תש"ח, הדרכה והפעלה בבית אוסף קיבוץ של פעם.
http://www.ym-tayarut.co.il

שביל הסלט

כשהחקלאות פוגשת את ההי טק. סיור מודרך בחממות עגבניות השרי הצבעוניות, תותים מעופפים, תפוזונים ננסיים. את הכול אפשר לקטוף ולטעום. הנחה לאורחי המלון.
http://www.salat4u.co.il

מוזיאון המים והביטחון

המוזיאון שוכן בקיבוץ ניר עם. המוזיאון הוקם במקום בו הונח צינור המים לנגב, המוזיאון ומרכז המבקרים בנויים בתוך בריכת מים עגולה, הכניסה אל המוזיאון דרך צינור מים ענק .המוזיאון מספר וממחיש את סיפור המים שבלעדיו לא הייתה התיישבות בנגב.
http://www.habsor.co.il

מצפה גבולות

ראשון המצפים שהוקמו בנגב. האתר מציע מגון פעילויות, שחזור מערכות איגום מי גשם.
במצפה גבולות נחשף קו המים המקורי ששכב במשך 60 שנה באדמה החולית.
http://www.habsor.co.il

רמת נגב

במרחב גנים לאומיים רבים. אתרי "המכון למורשת בן גוריון" בהם מבקרים כ 230,000 מבקרים ובקבר בן גוריון כ 500,000 מבקרים בשנה.
מרכז המבקרים החדש במכתש רמון מוקדש לטבע, המכתש, האדם במדבר והחלל ושוזר בו את סיפורו של אילן רמון.
http://rng.org.il/?page_id=928

מוזיאולוגי

בלב הגן הזואולוגי בקבוץ מגן שוכן ה"מוזיאולוגי".
הוא מאגד בתוכו מוצגים רבים מעולם החי, חלקם נדירים ביותר, ונותן יצוג לשלוש המחלקות הגדולות בטבע – עופות, יונקים וזוחלים.
במקום אוסף פוחלצים, אוסף קיני צפורים מכל העולם, ביצים רבות.מקורים גולגלות ועוד.
בין המוצגים הנדירים ניתן למצוא שריון של צב ים, זנב של דולפין וחוליה וצלע של לוויתן.
מחלקת הרכיכות – אוסף מרהיב של מעל 11000 פרטים שונים מ 30 מדינות מרחבי העולם אשר נתרם ע"י אפרים דביר ז"ל.
בגן הזואולוגי עצמו מגוון רחב של בעלי חיים מכל המשפחות. 
http://ilmuseums.com/museum_HEB.asp?id=203

תיאטרון הנגב

יאטרון הנגב הינו תיאטרון יוצר בפריפריה  ושוכן במועצה אזורית אשכול אשר בנגב המערבי.
אולם הבית הינו אולם אשכול בנגב המערבי. התיאטרון נוסד בשנת 1986 על ידי גיל זרביב, אבינועם בלומנקרנץ ושמואל שילה ז"ל שהיה מנהלו אומנותי החיה במשך שנים.
מאז ועד היום, משמש התיאטרון כבית ליוצרים מהנגב ומקיים פעילות חברתית ענפה.
איסי ממנוב מנהל את התיאטרון מאז שנת 2005 ובתקופתו התיאטרון יוצר שפה אומנותית המחפשת את דרכה (פרינג') במטרה ליצור תיאטרון אינטימי, איכותי ונועז.
http://www.theatronegev.org.il/?CategoryID=141

גלריית 'ציאורים' באורים

הגלריה נוסדה בשנת 1991. אוצרים: עד – 2005 מירי אייל. מסוף 2006 – אסתי ספיר גנג. באורים אמנים רבים, העוסקים בתחומי אמנות שונים: ציור, פיסול, ויטראז', כתיבת שירה, ספרות ועוד.
הגלריה נוסדה כמקום תצוגה ליצירותיהם של אמני הקיבוץ. הקמתה התאפשרה הודות לתמיכתו של מרכז ועדת התרבות דאז, עמי למדן, ואמני אורים. הגלריה תופסת מקום נכבד בהווי התרבות של הקבוץ.
התערוכות בגלריה שואפות לקלוע לטעם הקיבוצי ולתת למבקרים הרגשה של 'ערך מוסף', כדי שיחזרו לתערוכות נוספות בעתיד.
ישנה הקפדה על איכות העבודות, ישנן תערוכות בעלות אמירה פוליטית, אך מעבר לכל מושם הדגש על החשיפה לאמני קיבוץ אורים ואמני הסביבה. 
http://www.kibbutzgallery.org.il

הנפחייה של אמנון

בין צפרי הברזל ודמויות הנשים ממתכת, נמצא התנור שבו מתלהט הברזל וממנו נוצרים הפסלים וכלי הנוי. הנפחיה הוקמה בקיבוץ רוחמה לפני כחמש עשרה שנה על ידי אמנון גולץ .
לאחר ששיפץ את המקום , שבעבר שימש בית קולנוע לקיבוץ ולאחר מכן עבר גלגולים שונים עד שהפך להיות מחסן לגרוטאות. היום המקום משמש גם לעבודה וגם לתצוגה גדולה של חפצים שונים המיוצרים מברזל.
חלק מהעבודות נעשות על פי הזמנה אישית של לקוחות הבאים מכל הארץ. חלק אחר מיוצר לתצוגה ומכירה. פעילות לילדים בשבתות – מסיכות, מוביילים, מראות ושלטים.
http://www.habsor.co.il

הבית הלבן

גלריה וגן פסלים הממוקמים בשדות בין קיבוץ ניר עוז לקיבוץ נירים, ליד בית הכנסת העתיק- מעון. הגלריה נבנתה על חורבות בית ערבי מתקופת המנדט, ומתקיימות בה תערוכות מתחלפות של אמנים שונים. גן הפסלים משתרע על שטח נרחב ונכון להיום, מכיל כ-30 פסלים של פסלים מכל הארץ. פתוח למבקרים כל ימות השנה.
http://www.artispo.com/placedetails.aspx?PlaceCode=1582

גן לאומי פארק אשכול – הבשור

מעיינות הבשור: על גדות נחל הבשור-  מהגדולים שבנחלי ארצנו, משתרע פארק אשכול שאת רובו נטע האדם.
כל עונה "צובעת" את הפארק והסובב אותו בגוונים שונים ובחודשים פברואר-מרץ נצבע האזור כולו ב"אודם הכלנית".
הכניסה אל הפארק מערבית לאופקים.
מי לא היה כאן? כלקוליתיים, מצרים בתקופת הברונזה, אבותינו, הרומים, התורכים, האנגלים.
בפארק רצפת פסיפס מרהיבה שפארה את הכנסייה שנבנתה במאה השישית.
בפארק מצפור, מעיינות, אגם המלאכותי, תל שרוחן ותל הבשור. ברכות שכשוך. מתקני שעשוע לילדים.
http://www.parks.org.il/ParksAndReserves/eshkol/Pages/eshkol.aspx

פארק גולדה

בוואדי מדברי בלב הר הנגב הקימה קק"ל אתר נופש גדול, ובתוכו אגם מים, מדשאות, חניוני פיקניק ומצפור נוף.  
הפארק, השוכן ליד צומת משאבים, משתרע על פני כ- 540 דונם.  
פארק גולדה קרוי על שם גולדה מאיר, ראש הממשלה הרביעי של מדינת ישראל, וממוקם ליד קיבוץ רביבים. במרכז הפארק עובר נחל רביבים, ובשנים גשומות במיוחד נוצר בנקודה זו אגם קטן להנאת המטיילים.
לכתבה על הפארק הקלק
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4311406,00.html

היכן: מצאלים אל כביש 222 לכיוון רביבים.
מה להביא: מים, נעליים נוחות. בגדים להחלפה.
עד כמה קשה: קל.
זמן: חצי יום.
אנחנו על המפה: https://www.google.co.il/maps/@31.0177751,34.7568634,16z?hl=iw

נווה מדבר

נווה מדבר שוכן במרחק נסיעה של 20 דקות דרומית לבאר שבע, מול פארק גולדה.
אתר המרחצאות והספא של הנגב. בריכות מים תרמו-מינרליים, מרכז ספא ייחודי המציע מגוון טיפולים. באתר מתחם קולינארי משובח של השף גיא פרץ.
http://www.neve-midbar.co.il

הספא של גברת ש

במושב שדה צבי, בפינה שקטה וקסומה. הספא מעוצב באווירה שעוטפת ברוגע ושלווה, מציעים מגוון רחב של טיפולי גוף וקוסמטיקה.
http://www.gverets.co.il

Over Israel מסע ישראלי בכדור פורח

Over Israel הנה חברת התעופה הראשונה, הגדולה והמובילה את ענף הכדורים הפורחים בישראל.
טיסה בכדור פורח הינה חוויה יוצאת דופן, שנחרטת בזיכרון ומרוממת את רוח ההרפתקה והרומנטיקה.
הטיסה חלומית ומתאימה לכולם.
משך הפעילות כ- 4 שעות המתחילה בשעות הבוקר המוקדמות, הטיסה מסתיימת בארוחת בוקר עשירה ומפנקת בחיק הטבע.
http://www.overisrael.co.il

חורבת ג'ממה

חורבת הכפר הערבי ג'ממה -. שרידי כפר ערבי מהמאה ה- 19 של פלחים-אריסים.
משמעות שם הכפר מים רבים, כנראה בשל בארות המים השופעות שבתחומו.
הכפר נבנה על שרידי יישוב קדום מהתקופה הביזנטית . בסמוך שרידי מנזר ביזנטי.
http://www.habsor.co.il

חניון פארק נחל גרר

נחל גרר הוא היובל הראשי של נחל הבשור.
הפארק ממוקם על אפיק נחל גרר בין נתיבות לאופקים. במקום נטועים אשלים, איקליפטוסים, עצי זית וחרובים.
בקטע הנחל יש כמה נביעות מים מליחים (עד5,000 מ"ג כלור לליטר).
המים משמשים להשקיית עדרי צאן ולרווית צימאונן של חיות הבר המתקיימות כאן.
http://www.kkl.org.il/forestsearch/grar_park.aspx

מאגר שקמה

מאגר שקמה נוצר עם הקמתו של סכר נחל שקמה העוצר את מי השיטפונות של הנחל לפני הגיעם לים.
הסכר הוקם על ידי קיבוצי הסביבה בשנות ה- 50 ושימש להשקיית שטחים חקלאיים.
מי המאגר נשאבים ומועברים לאגני חלחול והחדרה מצפון למאגר.
http://www.habsor.co.il

נחל שקמה

נחל שקמה – מהגדולים שבנחלי החוף של ישראל, אורכו 50 ק"מ והוא הגבול שבין מישור החוף הדרומי למערב הנגב הצפוני.
ראשיתו סמוך לקיבוץ להב והוא נשפך לים ליד קיבוץ זיקים.
לאורך הנחל בסמוך לקיבוץ אור הנר נחנכה דרך נופית חדשה ועבירה לכל רכב – שביל שיקמה המובילה אל פריחות מרהיבות בשדות מרעה, ושרידי הכפר מנסורה .קסמים ונפלאות בנחל שקמה מאת משה גלעד.
http://www.haaretz.co.il/gallery/trip/1.1925719

סיור בעקבות קו המים הראשון לנגב "בנתיב המערבי"

בסמוך ליער בארי על יד קיבוץ בארי, עם כניסתנו לחניון הרועים נבחין בצד ימין בבאר מים , אחת מחמש בארות שנכרו או שופצו על ידי הבריטים.
במקום שילוט המספר לנו את סיפור "קו הנילוס". במהלך שנת 1946 הונח "קו המים המערבי".
יער בארי משתרע על פני 11,000 דונם. הוא עשיר בחניונים, מסלולי הליכה, נסיעה ורכיבה על אופניים וכן אתרי מורשת, טבע ונוף מרתקים.
http://www.mshikma.co.il/stories.asp?p=650

שמורת בתרונות רוחמה

שמורת בתרונות רוחמה בקרבת הקיבוצים דורות ורוחמה. בשמורה גבעות כורכר מכוסות לס ופריחה חורפית.
הבתרונות הם גבעות לס שמי הגשמים חרצו בהם אלפי חריצים וערוצונים קטנים. בשמורה מרבדי כלניות מאמצע ינואר עד סוף פברואר. 
http://www.habsor.co.il

שדה הנפט בחלץ

קידוח הנפט הראשון שהצליח בישראל .הנפט פרץ מהקידוח ב- 1955 והיווה סיבה לחגיגות ולכתיבת שירים במדינה הצעירה.
עד היום, זהו שדה הנפט הכלכלי ביותר בישראל. מחנה לפידות- זהו לב שדות הנפט בחלץ וברור חיל.
בשטח המיוער בצפיפות פזורים שרידים של עשרות חרגולים שהוצבו כאן בשנות ה-50, כיום נותרו עוד כמה חרגולים עובדים בשטח.
http://www.habsor.co.il

גשר הצינורות

ממוקם סמוך לגשר התלוי הארוך בארץ, המוכר והאהוב, שמושך אליו מדי שנה עשרות אלפי מטיילים בכל עונות השנה ובייחוד בעת שיטפונות, כאשר נחשולים אדירים של מים זורמים בנחל ומספקים מחזה מרהיב.
בין שני הגשרים אפשר לטייל במסלול מעגלי לאורך ערוץ נחל הבשור, ברגל או באופניים.
http://www.habsor.co.il

מאגר הלל

מאגר הלל הנו הדרומי בשרשרת מאגרים המווסתים את אספקת מי השפד"ן (מכון טיהור שפכי גוש דן) לנגב.
נפחו 4 מליון מ"ק, גובהו 110 עד 120 מ' מעל פני המים והוא מכוסה ביריעות איטום למניעת חלחול המים לאדמה.המאגר מתמלא בעונת החורף ואספקת מים מתבצעת בעונת ההשקיה.
על ידי כך מביא המאגר לחיסכון במים ואנרגיה. מאגר המים ממוקם בקצה של "דרך השדות".
לצד המאגר ישנו מצפור מיוחד ומצפה על גבעה נישאת בצמוד למאגר וממנו ניתן להשקיף על מפגש הגבולות, יישובי חבל שלום, ישובי החלוציות וחולות חלוצה. השילוב בין מי המאגר לנוף החקלאי הירוק ולחולות המדבר הדרומי הם תמונה מרשימה למטיילים בדרך השדות.
http://www.habsor.co.il/1797

"שר המשקים" סוף שבוע של גבינות ויין

סוף שבוע חווייתי רווי אלכוהול משובח וגבינות מעשה ידי כשפים של מחלבות האזור.
כבר בכניסה זוכים בטעימות הכרות.
ארוחות הערב מלוות ביינות משובחים הנמזגים ללא קץ. 
שלל הרצאות מאלפות על גבינה ויין.
טיול יקבים ומחלבות מודרך ליקבי ומחלבות הבוטיק שבאזור.
שלל טעימות.
ובערב…

ביום חמישי ערב של בלוז כנעני.
חגיגה של מוסיקת בפאב הבאר. בלוז וג'אז משובחת המוגשת לכם באהבה רבה עם אלכוהול איכותי ושלל בירות מהעולם. שתי קצוות הקשת מצד אחד מקור מוסיקת הנשמה ניו אורלינס ומצד שני מוסיקה מקומית. חיבור קסום ואנושי.

וביום שישי
אהבה בת 20. שנסונים צרפתיים לצד ברנדי משובח. מסע ייחודי ומסקרן אל תוך עולם השנסונים הצרפתיים. המעביר בהומור ובאהבה את מיטב השירים האהובים: אהבה בת 20, את חירותי, עלי שלכת, אל תלכי מכאן ועוד רבים וטובים אחרים של מיטב זמרי השנסון: ז'אק ברל, אדית פיאף, שרל אזנבור, ז'ורז' ברסאנס, ז'ורז' מוסטקי, סרז' גינסבורג, איב מונטאן ועוד.

סוף שבוע של שירה עברית

ניגונים…. ניגונים….
מחווה לגדולי הזמר העברי דוד זהבי, סשה ארגוב, יאיר רוזנבלום ועוד רבים וטובים אחרים.
מוגש באהבה עם מיטב השירים השירים שהפכו נכסי צאן ברזל במוסיקה הישראלית. אני ואתה, הכניסיני תחת כנפך, אדבר איתך, שיר של יום חולין, זה קורה, עד סוף הקיץ ועוד רבים וטובים.
ערב שכולו נוסטלגיה יפה.

סשה ארגוב
סשה (אלכסנדר) ארגוב שמעולם לא למד מוסיקה בצורה מסודרת, אך החל לנגן על פסנתר כילד.
מעולם לא עסק במוזיקה לפרנסתו, אך עבד במוזיקה כל חייו.
הוא שימש כמלווה מוזיקלי, אך תמיד ליווה רק זמרים ששרו יצירות שלו. ארגוב הלחין כ-1200 שירים שהפכו לנכסי צאן ברזל בזמר העברי.
"החופש תם", "הרעות", "שנים עשר טון”, "הוא לא ידע את שמה", "דינה ברזילי", "אהובתי שלי לבנת צוואר", "בלדה על נערי שגדל".
השירים הולחנו עבור גדולי משוררי הזמר העברי.
הלחנים מורכבים וייחודיים כאחד מבליטים את ייחודיות השפה שבה נכתבו השירים.
משיכת קולמוס התווים שנועדה לתבל בעדינות אין קץ את המילים.

דוד זהבי
דוד זהבי, בן למשפחה קשת יום נולד ביפו.לימים כתב כי "הצלילים הראשונים שספגתי בילדותי היו מזיגה של צלילי הזמירות של שבת ויום טוב מפי אבא מחד – וצלילי המזרח שבקעו מבתי הקפה הערביים שבקרבת ביתנו מאידך."‏
ממייסדי קיבוץ נען בו התגורר עד יום מותו. זהבי הפך להיות מהוויית הפסקול של "ארץ ישראל הישנה והטובה". זהבי העניק צלילים לאדמה, לשדה, לצומח, לטבע והאדם.
מלחניו הבולטים "יצאנו אט", "ניגונים", "אני נושא עימי", "עשר אצבעות לי יש" ועוד רבים אחרים.

יאיר רוזנבלום
יאיר רוזנבלום מחשובי היוצרים בזמר העברי וגדול מלחיני הלהקות הצבאיות. מגדולי מעצבי פניה של המוסיקה בלהקות הצבאיות. מלחין, מעבד, ומנהל מוסיקאלי.
משיריו הייתי נער, ישנן בנות, מה אברך, שיר לשלום, אנשי הדממה, שירו של צנחן, גבעת התחמושת, תמיד עולה המנגינה, היה לי חבר היה לי אח, קרנבל בנח"ל, בשמלה אדומה, הייתי נער, הללויה, יש לי אהוב בסיירת חרוב, מוכרחים להמשיך לנגן ועוד רבים אחרים.
בעת שהתגורר בקיבוץ בית השיטה, הלחין יאיר רוזנבלום את תפילת יום הכיפורים 'ונתנה תוקף' והפך להיות מושר בלחן זה בבתי כנסת רבים בארץ ובחו"ל.
עיבוד, שירה וניהול מוזיקאלי ביה"ס רימון.

צום מיצים

ד"ר גבריאל קאזנס, יהודי אמריקאי בן 70, רופא פסיכיאטר ומומחה לתזונה טבעית, מוסמך באיורוודה, הומאופתיה וייעוץ משפחתי עוסק במחקר כבר יותר מ־30 שנה ועומד בראש מרכז ועמותת עץ החיים, שמטרתה להנחיל את אותן היכולות לציבור הרחב באמצעות תזונה אופטימאלית שתביא לאריכות ימים במקביל להתפתחות רוחנית. צום מיצים מעניק הזדמנות לחוות קפיצת מדרגה של ממש באיכות החיים.
Reset לגוף, לראש ולנשמה.

ציטוט מעיתון "הארץ"
אנשים שעברו את הסדנה מדווחים על התעוררות רוחנית, על שינוי הרגלי האכילה והפסקת עישון ואולי, חשוב מכל, על שקט פנימי חדש. נרשמנו. "
המשורר  יענקל'ה רוטבליט " באתי מסקרנות, ונשארתי מאהבה" משתתף דרך קבע בסדנאות צום המיצים של ד"ר גבריאל קאזנס.

סדנת הדגל של עץ החיים, פרי של למעלה מ-26 שנות ניסיון עם אלפי משתתפים ברחבי העולם – צום המיצים הוא חופשה אולטימטיבית, המשלבת פעילות נופש, מוזיקה וטבע, התפתחות עצמית והזדמנות לחוות קפיצת מדרגה באיכות החיים.
הסדנה הגדולה מסוגה באירופה, מתקיימת פעמיים בשנה עם 80-100 משתתפים בצום. צום, בדרך כלל, נתפש כהימנעות מלאה מאוכל ומים, אולם, בהקשר רחב יותר  צום פירושו להימנע מגורמים רעילים למחשבה, לגוף ולנשמה.
דרך אחרת להבין זאת היא שצום הוא בעצם תהליך שחרור הרעלים הפיזיים, הרגשיים והמחשבתיים מהגוף, יותר מאשר צמצום או הפסקת האכילה.
מדובר באמצעי הריפוי העתיק ביותר הידוע לאדם, והוא משמש גם היום כאמצעי טיפולי למגוון של בעיות רפואיות.
אנו חיים בעולם מלא ברעלים. אנו נחשפים מדי יום ביומו לכימיקלים מסוכנים הנמצאים בכל מקום. רוב המאכלים שלנו מכילים חומרי הדברה, חומרים משמרים ותוספות המזיקות לגוף. מעבר לכך, גם המים והאוויר מסביבנו מזוהמים לרוב.
שימוש לא מבוקר בתרופות, וכן במוצרים כגון אלכוהול, ניקוטין, קפאין וסמים נוספים מביאים את הגוף למצב של הרעלה. הרגלים נוספים, בתחום הרגשי והפסיכולוגי, גם הם משפיעים עלינו לרעה. מעבר לכך, עולמנו הרווי בגירויים ובמשימות גם הוא מקשה עלינו. כל זה גורם לעומס יתר על גופנו – התוצאה הינה הצטברות רעלנים בגופנו, ירידה בתפקוד הגוף ומחלות שונות.

בחן את עצמך – האם יש לי רעלנים בגוף?
• האם אתה חש רמת אנרגיה נמוכה או עייפות?
• האם יכולת הריכוז שלך נמוכה ויש לך בעיות זיכרון?
• האם אתה מכור לאוכל?
• האם אתה סובל מדיכאון?
• האם יש לך בעיות במערכת העיכול?
• האם אתה סובל מכאבים גופניים שונים?
• האם אתה מכור לסוכר/קפאין/אלכוהול/סמים אחרים?
• האם אתה סובל ממחלות תכופות?
• האם אתה סובל ממשקל יתר?
• האם אתה מרגיש שאתה מזדקן בטרם עת?
אם ענית על אחת השאלות 'כן', הרי שזה סימן לכך שיש רעלנים בגופך.

צום מיצים מאפשר לגוף לחזור למצב של שיווי משקל, ובנוסף הוא  מהגביר את החיוניות של המערכות הגופניות והנפשיות השונות.
על ידי שחרור רעלים אנו לא רק נעשים בריאים יותר, אלא גם משחררים חסימות מהגוף ולכן מגבירים את התנועה הכוללת של אנרגיית חיים, שמחה וחיוניות.
התהליך הינו בן 9 ימים, וכולל צום של 7 ימים, יום של אוכל חי לפני הצום, ויום של הסתגלות למזון בריא עם סיום הצום.
אחת התכונות שמייחדת את תוכנית הצום של עץ החיים הינה העובדה שהיא מבוססת על מסגרת רוחנית.
בכל יום מוצעות אפשרויות רבות להרחיב את המסע לגילוי עצמי והרחבת המודעות.
במובן הזה, קיים הבדל משמעותי בין צום לצום רוחני – צום רוחני מתחיל עם כוונה רוחנית ומסתיים עם חוויה עמוקה יותר של עצמיותנו האמיתית.
המשתתפים בתוכנית מוצאים בכך היבט רב משמעות בתהליך הניקוי.

מה בתוכנית?‬
מוזיקה חיה, מדיטציה, ריפוי טבעי, מוזיקה חיה ושירה,טיולים בטבע, טרי-יוגה, טאי צ'י, ריקודים, מדיטציה, חניכות קונדליני, שיחות להתפתחות עצמית, הדרכה לאורח חיים שלם, פיקוח רפואי עם ד"ר קאזנס, ניקוי גוף ורעלים ייחודי, מיצים אורגנים, חוויה מעצימה.

בריכת השחייה

אין כמו לטבול בבריכה אחרי מסע מדברי.
במתחם הבריכה של המלון תוכלו ליהנות משחיה מרעננת בבריכה חיצונית או להתפנק בסאונה היבשה, בזמן שהילדים ישכשכו בברכה.
* בריכת השחייה פתוחה בעונת הרחצה

מוזיאון מורשת "צאן ברזל"

אוסף קריצ'מר.
האוסף מציג יציקות והטבעות מדליונים ומטבעות דרכן ניתן לחוות את תולדות הציונות ומדינת ישראל לאורך המאה העשרים.
מקורו של האוסף בבית מלאכה ירושלמי וותיק, אשר מתחילת המאה שעברה עד לפני כמה שנים, היה האומן, האמן והיצרן העיקרי של מדליות מטבעות וסמלים במדינת ישראל.
הביקור במוזיאון מלווה בהסברים ותיאורים אישיים מפי נכדם ובנם של האמנים הירושלמיים, המהוה חוויה ויזואלית ובצידה משק כנפי ההיסטוריה.
זהו אחד המקומות היחידים בישראל המשלבים בין יצירה אומנותית, חרושת מתכת לבין תמצית האירועים בתולדות העם והמדינה האוסף מתאר ומציג גם את השלבים העיקריים בייצור מדלייה או סמל, משלב "הרעיון" והדגמים הראשוניים ועד שלבי ההטבעה הסופית. הנחה לאורחי המלון.

בית כנסת

קהילת צאלים מעמידה לרשות אורחי המלון בית כנסת מאובזר בספר תורה ספרדי, סידורים ומחזורים.

מתקני בר בי קיו

בינות למתחמי האירוח, המלון מעמיד לרשות אורחיו עמדת בר
בי קיו להכנה עצמית. בכול עמדה גריל פחמים {הגריל עלינו, הפחמים עליכם}, שולחן
סעודה, תאורה, פחי אשפה.

סוויטת VIP לזוגות

במלון סוויטת אירוח שמיים בוטיק לאירועים מיוחדים
סוויטת אירוח זוגית בעיצוב עכשווי וייחודי, תוך הקפדה על הפרטים הגדולים והקטנים כאחד. הסוויטה משרה אווירה רומנטית ,רוגע ושלווה . בסוויטה מיטה זוגית, פינת אירוח, טלוויזיית LD, מקלחת מעוצבת, מטבחון מאובזר לארוחות קלות, מיני

עוד במלון

 • חדר האוכל של המלון מזמין אתכם ליהנות מארוחות בוקר עשירה ומגוונת בסגנון ישראלי.
 • המלון בכשרות רבנות ( מועצה אזורית אשכל ) בקשות מיוחדות ניתן לתאם מול צוות המלון
 • אזורים פתוחים לכנסים, ימי עיון, סדנאות, הרצאות ולכל פעילות.
 • במתחם מדשאות מוריקות ופרחים.
 • ערסלים להשלמת האווירה ופינות בר בי קיו.
 • קהילת צאלים מעמידה לרשות אורחי המלון בית כנסת מאובזר בספר תורה ספרדי (סידורים ומחזורים באחריות האורח)
 • המלון מונגש לאנשים עם מוגבלויות.
 • המלון מעניק חניה חופשית בצמוד למלון