ארץ הבתרונות האדומה – בארי

עונה מומלצת : חורף – אביב 
תאור המסלול : ניסע על כביש 232 ונפנה לכיוון קיבוץ בארי , כ 100 מ' מהצומת נפגוש מימין דרך עפר הפונה מערבה, אל שמורת הבתרונות בארי.
גבעות כורכר המכוסות במגוון של כמאה מינים של צמחים. יש כאן צמחי מדבר מובהקים כמו הרותם, הלוטם. בחורף מתכסות הגבעות בכלניות, סחלבים, בעיריות ועוד.
קצת קשה לפגוש ביום את בעלי החיים המסתובבים פה בחופשיות, אבל עקבות של צבאים, צבועים, שועלים ועוד אפשר, גם אפשר לאתר. לאחר טיול מומלץ להצטייד בחנות לה מדווש בגבינות איכותיות ממחלבת הבוטיק המקומית "מחלבת בארי".
ניתן לשכור אופניים לטיול.
הליכה קצרה, או נסיעה ברכב בהמשך הדרך תוביל אותנו אל "נחאביר" – בית הביטחון של קיבוץ בארי. קרוב אליו מגדל המים הבולט מאוד מעל סביבתו.
נמשיך בדרכנו מערבה עד לצומת T , כאן ניפגש עם כביש הבטון המנדטורי. מימין לדרך נבחין במספר בורות, אלו הן מכרות הגופרית, אשר נחפרו לצורך כריית גופרית.
לאורך הדרך ניתן גם להבחין בגבעות הכורכר שבהן מרבצי גופרית עד היום. נמשיך בכביש הבטון עד לשלט שיפנה אותנו ימינה אל מפעל הגופרית. נמשיך על כביש הבטון לכיוון דרום ונרד אל דרך עפר המקיפה מתחמי התחמושת ששימשו את הבריטים בימי מלחמת העולם השנייה. הבריטים הקימו כאן מאגר תחמושת גדול. המתקנים ריקים עכשיו ואתם יכולים לבקר בהם .
נמשיך בדרכנו ונעבור על פני מגדל תצפית של שומר הקק"ל המתצפת כנגד שרפות , נפנה שמאלה ונמשיך בנסיעה , לאורך הכביש פזורות עבודות אומנות של אומני האזור.
בצומת נפנה ימינה ונחזור אל שער הכניסה לקיבוץ.הקלק לקישור לאתר התיירות שדות שקמה בשור.
http://www.habsor.co.il

היכן: מצאלים שמאלה אל כביש 222, אל כביש 232 בואכה קיבוץ בארי.
מה להביא: מים, נעליים נוחות.
עד כמה קשה: קל.
זמן: שלוש שעות.
אנחנו על המפה: https://maps.google.com/maps