צום מיצים

ד"ר גבריאל קאזנס, יהודי אמריקאי בן 70, רופא פסיכיאטר ומומחה לתזונה טבעית, מוסמך באיורוודה, הומאופתיה וייעוץ משפחתי עוסק במחקר כבר יותר מ־30 שנה ועומד בראש מרכז ועמותת עץ החיים, שמטרתה להנחיל את אותן היכולות לציבור הרחב באמצעות תזונה אופטימאלית שתביא לאריכות ימים במקביל להתפתחות רוחנית. צום מיצים מעניק הזדמנות לחוות קפיצת מדרגה של ממש באיכות החיים.
Reset לגוף, לראש ולנשמה.

ציטוט מעיתון "הארץ"
אנשים שעברו את הסדנה מדווחים על התעוררות רוחנית, על שינוי הרגלי האכילה והפסקת עישון ואולי, חשוב מכל, על שקט פנימי חדש. נרשמנו. "
המשורר  יענקל'ה רוטבליט " באתי מסקרנות, ונשארתי מאהבה" משתתף דרך קבע בסדנאות צום המיצים של ד"ר גבריאל קאזנס.

סדנת הדגל של עץ החיים, פרי של למעלה מ-26 שנות ניסיון עם אלפי משתתפים ברחבי העולם – צום המיצים הוא חופשה אולטימטיבית, המשלבת פעילות נופש, מוזיקה וטבע, התפתחות עצמית והזדמנות לחוות קפיצת מדרגה באיכות החיים.
הסדנה הגדולה מסוגה באירופה, מתקיימת פעמיים בשנה עם 80-100 משתתפים בצום. צום, בדרך כלל, נתפש כהימנעות מלאה מאוכל ומים, אולם, בהקשר רחב יותר  צום פירושו להימנע מגורמים רעילים למחשבה, לגוף ולנשמה.
דרך אחרת להבין זאת היא שצום הוא בעצם תהליך שחרור הרעלים הפיזיים, הרגשיים והמחשבתיים מהגוף, יותר מאשר צמצום או הפסקת האכילה.
מדובר באמצעי הריפוי העתיק ביותר הידוע לאדם, והוא משמש גם היום כאמצעי טיפולי למגוון של בעיות רפואיות.
אנו חיים בעולם מלא ברעלים. אנו נחשפים מדי יום ביומו לכימיקלים מסוכנים הנמצאים בכל מקום. רוב המאכלים שלנו מכילים חומרי הדברה, חומרים משמרים ותוספות המזיקות לגוף. מעבר לכך, גם המים והאוויר מסביבנו מזוהמים לרוב.
שימוש לא מבוקר בתרופות, וכן במוצרים כגון אלכוהול, ניקוטין, קפאין וסמים נוספים מביאים את הגוף למצב של הרעלה. הרגלים נוספים, בתחום הרגשי והפסיכולוגי, גם הם משפיעים עלינו לרעה. מעבר לכך, עולמנו הרווי בגירויים ובמשימות גם הוא מקשה עלינו. כל זה גורם לעומס יתר על גופנו – התוצאה הינה הצטברות רעלנים בגופנו, ירידה בתפקוד הגוף ומחלות שונות.

בחן את עצמך – האם יש לי רעלנים בגוף?
• האם אתה חש רמת אנרגיה נמוכה או עייפות?
• האם יכולת הריכוז שלך נמוכה ויש לך בעיות זיכרון?
• האם אתה מכור לאוכל?
• האם אתה סובל מדיכאון?
• האם יש לך בעיות במערכת העיכול?
• האם אתה סובל מכאבים גופניים שונים?
• האם אתה מכור לסוכר/קפאין/אלכוהול/סמים אחרים?
• האם אתה סובל ממחלות תכופות?
• האם אתה סובל ממשקל יתר?
• האם אתה מרגיש שאתה מזדקן בטרם עת?
אם ענית על אחת השאלות 'כן', הרי שזה סימן לכך שיש רעלנים בגופך.

צום מיצים מאפשר לגוף לחזור למצב של שיווי משקל, ובנוסף הוא  מהגביר את החיוניות של המערכות הגופניות והנפשיות השונות.
על ידי שחרור רעלים אנו לא רק נעשים בריאים יותר, אלא גם משחררים חסימות מהגוף ולכן מגבירים את התנועה הכוללת של אנרגיית חיים, שמחה וחיוניות.
התהליך הינו בן 9 ימים, וכולל צום של 7 ימים, יום של אוכל חי לפני הצום, ויום של הסתגלות למזון בריא עם סיום הצום.
אחת התכונות שמייחדת את תוכנית הצום של עץ החיים הינה העובדה שהיא מבוססת על מסגרת רוחנית.
בכל יום מוצעות אפשרויות רבות להרחיב את המסע לגילוי עצמי והרחבת המודעות.
במובן הזה, קיים הבדל משמעותי בין צום לצום רוחני – צום רוחני מתחיל עם כוונה רוחנית ומסתיים עם חוויה עמוקה יותר של עצמיותנו האמיתית.
המשתתפים בתוכנית מוצאים בכך היבט רב משמעות בתהליך הניקוי.

מה בתוכנית?‬
מוזיקה חיה, מדיטציה, ריפוי טבעי, מוזיקה חיה ושירה,טיולים בטבע, טרי-יוגה, טאי צ'י, ריקודים, מדיטציה, חניכות קונדליני, שיחות להתפתחות עצמית, הדרכה לאורח חיים שלם, פיקוח רפואי עם ד"ר קאזנס, ניקוי גוף ורעלים ייחודי, מיצים אורגנים, חוויה מעצימה.