סוף שבוע של שירה עברית

ניגונים…. ניגונים….
מחווה לגדולי הזמר העברי דוד זהבי, סשה ארגוב, יאיר רוזנבלום ועוד רבים וטובים אחרים.
מוגש באהבה עם מיטב השירים השירים שהפכו נכסי צאן ברזל במוסיקה הישראלית. אני ואתה, הכניסיני תחת כנפך, אדבר איתך, שיר של יום חולין, זה קורה, עד סוף הקיץ ועוד רבים וטובים.
ערב שכולו נוסטלגיה יפה.

סשה ארגוב
סשה (אלכסנדר) ארגוב שמעולם לא למד מוסיקה בצורה מסודרת, אך החל לנגן על פסנתר כילד.
מעולם לא עסק במוזיקה לפרנסתו, אך עבד במוזיקה כל חייו.
הוא שימש כמלווה מוזיקלי, אך תמיד ליווה רק זמרים ששרו יצירות שלו. ארגוב הלחין כ-1200 שירים שהפכו לנכסי צאן ברזל בזמר העברי.
"החופש תם", "הרעות", "שנים עשר טון”, "הוא לא ידע את שמה", "דינה ברזילי", "אהובתי שלי לבנת צוואר", "בלדה על נערי שגדל".
השירים הולחנו עבור גדולי משוררי הזמר העברי.
הלחנים מורכבים וייחודיים כאחד מבליטים את ייחודיות השפה שבה נכתבו השירים.
משיכת קולמוס התווים שנועדה לתבל בעדינות אין קץ את המילים.

דוד זהבי
דוד זהבי, בן למשפחה קשת יום נולד ביפו.לימים כתב כי "הצלילים הראשונים שספגתי בילדותי היו מזיגה של צלילי הזמירות של שבת ויום טוב מפי אבא מחד – וצלילי המזרח שבקעו מבתי הקפה הערביים שבקרבת ביתנו מאידך."‏
ממייסדי קיבוץ נען בו התגורר עד יום מותו. זהבי הפך להיות מהוויית הפסקול של "ארץ ישראל הישנה והטובה". זהבי העניק צלילים לאדמה, לשדה, לצומח, לטבע והאדם.
מלחניו הבולטים "יצאנו אט", "ניגונים", "אני נושא עימי", "עשר אצבעות לי יש" ועוד רבים אחרים.

יאיר רוזנבלום
יאיר רוזנבלום מחשובי היוצרים בזמר העברי וגדול מלחיני הלהקות הצבאיות. מגדולי מעצבי פניה של המוסיקה בלהקות הצבאיות. מלחין, מעבד, ומנהל מוסיקאלי.
משיריו הייתי נער, ישנן בנות, מה אברך, שיר לשלום, אנשי הדממה, שירו של צנחן, גבעת התחמושת, תמיד עולה המנגינה, היה לי חבר היה לי אח, קרנבל בנח"ל, בשמלה אדומה, הייתי נער, הללויה, יש לי אהוב בסיירת חרוב, מוכרחים להמשיך לנגן ועוד רבים אחרים.
בעת שהתגורר בקיבוץ בית השיטה, הלחין יאיר רוזנבלום את תפילת יום הכיפורים 'ונתנה תוקף' והפך להיות מושר בלחן זה בבתי כנסת רבים בארץ ובחו"ל.
עיבוד, שירה וניהול מוזיקאלי ביה"ס רימון.